Paskelbtas Europos mokslo tarybos prezidento atrankos procesas

Europos mokslinių tyrimų, mokslo ir inovacijų komisaras Carlosas Moedas paskyrė septynis ekspertus, kurie bus atsakingi už naujojo Europos mokslinių tyrimų tarybos (EMTT) pirmininko atranką. Komitetui vadovaus Mario Monti, Milano Bocconi universiteto prezidentas. Jis taip pat yra buvęs Europos Komisijos narys ir buvęs Italijos ministras pirmininkas.

Komitetas pateiks Europos Komisijai rekomendacijas dėl kandidatų, kad kitas ERC pirmininkas imtųsi eiti pareigas  jau nuo 2020 m. Sausio 1 d.. Dabar ERC prezidento pareigas eina profesorius Jean-Pierre Bourguignon.

Komisijos narys Carlosas Moedas sakė “ Džiaugiuosi, kad ponas Mario Monti priėmė mano kvietimą vadovauti atrankos komisijai. EMTT tapo mokslo varomąja jėga ir bus pagrindinė dar ambicingesnė mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindų programa, kuri bus vykdoma pagal programą „Horizontas 2020“. Aš esu įsitikinęs, kad ponas Monti ir jo išskirtinė Europos mokslo ir mokslinių tyrimų ekspertų grupė gali padėti mus rasti tinkamą asmenį, kuris leistų EMTT pasiekti dar didesnę sėkmę.

 

Daugiau informacijos ir šaltinis: Europos Komisija

Dalintis per...