Briuselyje veikiančių mokslo ir inovacijų ryšių biurai paskelbė bendrą poziciją dėl paramos Ukrainos akademinei bendruomenei

Briuselyje įsikūrę mokslo ir inovacijų ryšių biurai paskelbė bendrą paramos pareiškimą Ukrainos akademinei bendruomenei.

Šį pareiškimą inicijavo biurų, kurie yra geografiškai artimi Ukrainai ir kurie dalijasi su ja tamsiais smurtinės XX a. praeities puslapiais, nariai.

Tai ypač rūpi pirmiesiems šio pareiškimo signatarams, kilusiems iš Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos ir Suomijos. Šiandien mes esame kartu ir griežtai smerkiame šią nepagrįstą invaziją į nepriklausomą Ukrainą. Esame labai susirūpinę mūsų kolegų, Ukrainos akademinės bendruomenės narių, likimu. Įsipareigojame nenuilstamai dirbti, kad visiems studentams ir mokslininkams, kuriems šiuo metu gresia pavojus, būtų prieinama reikiama parama. Turime parodyti savo brangiausiems draugams iš Ukrainos, kad Europos mokslinių tyrimų erdvė ir Europos švietimo erdvė yra ne tik ES politiniai šūkiai, bet ir gilios, apčiuopiamos Europos vertybės.

Visą bendro pareiškimo tekstą galite rasti adresu https://support-ukraine-rdi.wixsite.com/join

Šia žinute kviečiame prisijungti prie mūsų ir išreikšti savo solidarumą su kolegomis Ukrainoje, patvirtinant šį bendrą pareiškimą. Tai galite padaryti asmeniškai naudodami internetinę formą.

Svetainė bus periodiškai atnaujinama.

 

Dalintis per...