Vilniuje vyks tarptautinė Lietuvos mokslo tarybos ir LINO biuro konferencija Lietuvos mokslo potencialo plėtros galimybėms aptarti

Data/Laikas
Data - 21/11/2017
Visą dieną


Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje LINO kviečia mokslo bendruomenę, su mokslo ir inovacijų plėtra susijusias institucijas bei visus, besidominčius Lietuvos mokslo ir inovacijų galimybėmis sėkmingai dalyvauti Europos Komisijos mokslo ir inovacijų programose, į š. m. lapkričio 21 d. vyksiančią konferenciją, skirtą aptarti Lietuvos mokslo potencialo plėtros galimybes „Widening Lithuanian Research Potential“.

Konferencijoje plenarinį pranešimą skaitys p. Magda De Carli – Europos Komisijos Mokslo ir inovacijų Generalinio direktorato skyriaus, atsakingo už programą Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra, vadovė. Renginyje taip pat dalyvaus Estijos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė dr. Ene Kadastik, kuri pristatys šio pusmečio Estijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai mokslo ir inovacijų politikos srities prioritetus bei pagrindinius pasiekimus. Ypatingas dėmesys konferencijoje bus skiriamas Europos Komisijos mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ priemonei „Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra“ (angl. „Spreading excellence and widening participation“). Savo patirtimis teikiat paraiškas ir įgyvendinant projektus šiose priemonėse dalinsis ne tik Lietuvos mokslo institucijų atstovai, bet ir kolegos iš Latvijos, Estijos, Lenkijos. Numatoma, kad ir po 2020 metų priemonei „Pažangos sklaida ir dalyvavimo plėtra“ Europos Komisija nemažins finansavimo ir turėtų išlikti panašus kaip ir dabar vykstančioje programoje Horizontas 2020. Tikimasi, kad konferencijoje bus suformuluoti konkretūs siūlymai, kaip ši programa ateityje galėtų būti tobulinama, siekiant, kad ji taptų patrauklesnė pareiškėjams ir pasiektų norimą poveikį – įtrauktų kuo daugiau dalyvių iš vadinamų naujųjų Europos Sąjungos šalių narių bei padėtų atsiskleisti čia esančiam potencialui, kuris prisidėtų prie visos Europos pažangos.

Konferencija vyks Lietuvos mokslo tarybos mažojoje salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius).

Renginio pradžia – 10 val.

Konferencijos kalba – anglų. Registracija el. būdu iki lapkričio 16 d.

Konferencijos programa.

Konferencijos organizatorius – Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje LINO.

Dėkojame švietimo ir mokslo atašė Jūratei Devižienei už organizacinę pagalbą. Ši konferencija taip pat skirta ir biuro prisistatymui platesnei mokslo auditorijai Lietuvoje. Dar vienas prisistatymo renginys vyks Briuselyje po savaitės – lapkričio 28 d. – Lietuvos nuolatinės atstovybės Europos Sąjungoje patalpose. LINO biuras veiklą pradėjo šių metų vasarą. LINO tikslas – tapti patikimu partneriu bei tiltu tarp Lietuvos ir Briuselio, padedančiu Lietuvos mokslo bendruomenei įsitraukti į tarptautinius tinklus bei sėkmingiau dalyvauti Europos Komisijos mokslo ir inovacijų programose.

Dalintis per…