Internetinis seminaras „Vandenilio bankas: pirmasis bandomasis aukcionas“

Data/Laikas
Data - 14/12/2023
2:00 - 3:00


Lietuvos mokslo tarybos Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos ryšių biuras Briuselyje (LINO) kviečia dalyvauti internetiniame seminare „Vandenilio bankas: pirmasis bandomasis aukcionas“ (angl. Hydrogen bank: pilot auction).

2023 m. lapkričio 23 d. ES Inovacijų fondas pradėjo 800 mln. eurų vertės Vandenilio banko aukcioną, kuriuo remiami atsinaujinančiojo vandenilio gamintojai Europos ekonominėje erdvėje. Per dešimt metų laimėtojai gaus fiksuotą priemoką už kilogramą pagaminto vandenilio, taip mažindami sąnaudų ir gamybos atotrūkio ekonominę vertę. Ši iniciatyva atitinka Europos brandžios ir veikiančios vandenilio rinkos viziją, kuri yra labai svarbi siekiant klimato neutralumo.

Internetinis seminaras yra skirtas subjektams planuojantiems dalyvauti ES Inovacijų fondo Vandenilio banko aukcione. Seminaro metu bus akcentuojamos ekonominės sąlygos ir pristatomi keturi Vandenilio banko siūlomi veiklos ramsčiai.

Internetinį seminarą organizuoja Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos biuras Briuselyje (LINO) bendradarbiaudamas su Lenkijos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros (NCBR) biuru Briuselyje, Slovėnijos verslo ir mokslinių tyrimų asociacija (SBRA), Eötvös Loránd universitetu ir Nacionaliniu mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų biuru Vengrijoje.

Registraciją rasite čia. Registruotis galima iki š. m. gruodžio 13 d.

Seminaras vyks anglų k.

Darbotvarkė

14:00 -14:10 Organizatorių sveikinimas

14:10 -14:40 Pagrindinis pranešimas apie Vandenilio banką ir jo bandomąjį aukcioną

Javier Garcia Fernandez , Klimato politikos generalinis direktoratas (CLIMA GD) Europos Komisija

14:40 -14:55 Diskusija ir klausimų bei atsakymų sesija

14:55-15:00 Apibendrinimas

Dalintis per…