Naujos bendradarbiavimo galimybės ES ir Korėjos mokslininkams

2025 m. sausio 1 d. Pietų Korėja tapo asocijuotąja ES bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos (BP) „Europos horizontas” nare (ir pirmąja kada nors su ES BP asocijuotąja Azijos šalimi). Šis žingsnis atvėrė daug naujų bendradarbiavimo galimybių ES ir Korėjos mokslininkams bei inovatoriams.

Tačiau ES ir Korėjos tyrėjų bendradarbiavimo galimybės neapsiriboja vien ties „Europos horizonto” programa.

Vasario 5 d. LINO biuras su partneriais iš Lenkijos (Nacionalinis mokslinių tyrimų ir plėtros centras ir „Business & Science Poland“ (NCBR | BSP)), Vengrijos (Lorando Etvešo universitetas ir Budapešto Korvino universitetas) ir Slovėnijos (Verslo ir mokslinių tyrimų asociacija (SBRA)) surengė informacinį seminarą, kurio pranešėjas Yale Song iš Korėjos ir ES mokslinių tyrimų centro (KERC) apžvelgė Pietų Korėjos mokslinių tyrimų ir inovacijų (MTI) ekosistemą ir įvairias Korėjos bei Europos mokslininkų bendradarbiavimo galimybes.

 

–> Pilną seminaro įrašą galima peržiūrėti LINO biuro YouTube kanale , o toliau siūlome paskaityti trumpą jo santrauką:

 

 

Didelis finansavimas ir aukšti pasiekimai

Pietų Korėja – viena iš daugiausiai finansavimo MTI sektoriui skiriančių pasaulio šalių. Pavyzdžiui, anot pranešėjo, 2023 m. Korėjos nacionalinio mokslinių tyrimų fondo biudžetas buvo antras pagal dydį pasaulyje – mažesnis tik už JAV MTI sričiai skiriamą biudžetą – ir didesnis už trečioje vietoje likusios Kinijos.

Nenuostabu, kad Korėja yra globali inovacijų lyderė, jau ne vienus metus užimanti aukščiausias vietas įvairiuose šalių inovatyvumo reitinguose. Ypač daug (ir daugiausiai) į MTI sritį investuoja Korėjos privatusis sektorius.

Korėja programoje „Europos horizontas“

Nuo 2025 m. sausio 1 d. Korėja tapo asocijuotąja programos „Europos horizontas“ šalimi – tai reiškia, kad Korėjos tyrėjai dabar gali dalyvauti ir koordinuoti projektus didžiojoje dalyje „Europos horizonto“ II-osios veiklos srities kvietimų ir gauti finansavimą tiesiai iš „Europos horizonto“ biudžeto.

Korėja yra pirmoji Azijos šalis, tapusi asocijuotąja „Europos horizonto“ nare. Nors asocijuotąja šalimi nare Korėja tapo šiemet, bendrosiose ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programose (BP; pradedant 7-ąja BP) ji kitokiais būdais dalyvaudavo ir anksčiau.

Verta paminėti, kad Korėjos ir Europos tyrėjų bendradarbiavimo galimybės neapsiriboja vien tik ties „Europos horizonto“ II-ąja veiklos sritimi. Nors bendradarbiavimo galimybės II-ojoje veiklos srityje atrodo lengviausios, Korėjos tyrėjai (su savu finansavimu) gali bendradarbiauti ir „Europos horizonto“ I veiklos srityje ar Europos mokslinių tyrimų erdvėje (ERA).

Bendradarbiavimo galimybės už „Europos horizonto“ ribų

Be to, veikia daugybe dvišalio Korėjos ir įvairių Europos šalių (bei šalių grupių, tokių, kaip vadinamoji „V4“) bendradarbiavimo programų ir kitokių galimų partnerysčių iniciatyvų.

Verta atskirai paminėti ir Korėjos „Brain Pool“ programą, skirtą pritraukti į Korėjos MTI įstaigas iki 3 metų laikotarpiui daktaro laipsnį turinčius tyrėjus iš užsienio – pasak Y. Song, europiečių dalyvavimas šioje programoje, lyginant su kitų pasaulio žemynų atstovais, vis dar galėtų būti aktyvesnis negu yra.

–> Seminaro vaizdo įrašas

 

 

Informuojame, kad artėja dar du mūsų su minėtaisiais partneriais iš Lenkijos, Vengrijos ir Slovėnijos organizuojami ciklo apie globalaus bendradarbiavimo galimybes tyrėjams seminarai: vasario 12 d. apžvelgsime ES ir Kanados, o kovo 6 d. – Europos ir Afrikos MTI sričių bendradarbiavimo galimybes. –> Kviečiame registruotis ir dalyvauti !

 

 

Dalintis per...