Lietuvos ir Jungtinės Karalystės universitetai siekia daugiau bendrų mokslinių tyrimų gyvybės mokslų srityje

Per 150 gyvybės mokslų tyrėjų susirinko Lietuvos mokslo tarybos ir Jungtinės Karalystės ambasados Lietuvoje inicijuotoje konferencijoje „Lithuanian – United Kingdom universities cooperation in Life sciences“ aptarti galimybes bendradarbiauti, siekiant didesnių rezultatų molekulinės biologijos, biochemijos, biotechnologijos,  biofizikos, genetikos, biomedicinos ar sveikatos mokslų srityse.

Lietuvos mokslo tarybos primininkas prof. R. Baronas: „Jungtinės Karalystės institucijos ir mokslininkai yra šešti pagal dydį Lietuvos partneriai ES mokslinių tyrimų ir inovacijų 2014—2020 m. programoje „Horizontas 2020“. Džiaugiamės esamu mūsų tyrėjų bendradarbiavimu ir žvalgomės naujų. Gera partnerystė yra pagrindinis sėkmės mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje veiksnys“.

Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje J. E. Brian Olley: „Karas Ukrainoje, koronaviruso pandemija ir klimato pokyčių keliami iššūkiai – veiksniai, dėl kurių šiandien tarptautinis bendradarbiavimas gyvybės mokslų srityje yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Jungtinė Karalystė yra pasirengusi kuo greičiau oficialiai įteisinti savo prisijungimą prie „Horizontas Europos“ programos, todėl jau yra paskelbusi apie finansinius įsipareigojimus ir garantijas skirti lėšas pirmajai pareiškėjų iš Jungtinės Karalystės, sėkmingai dalyvausiančiai programoje, bangai.“

Gyvybės mokslų sritis Lietuvoje yra viena iš labiausiai tarpdisciplininių. Joje sėkmingai darbuojasi mokslininkai iš įvairių mokslo sričių, padėdami spręsti gyvybės mokslo sričiai aktualius klausimus. Tai sudarė prielaidas susikurti universitetų, mokslo institutų ir slėnių pajėgumus vienijančiai gyvybės mokslų ekosistemai. Jos veiksmingumą taikant mokslinius sprendimus bei diegiant inovacijas lemia ir tai, kad į ekosistemą įtrauktos sveikatos priežiūros institucijos, inovacijų paramos organizacijos, mokslo ir technologijų parkai, asociacijos bei šios srities įmonės.

Konferencijoje prisistatė 7 Lietuvos universitetai ir 5 Jungtinės Karalystės universitetai. Renginyje taip pat kalbėjo Jungtinės Karalystės ambasadorius J. E. Brian Olley, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja mokslo klausimais Rasa Kulvietienė, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Romas Baronas. Buvo paliesti ir su mokslinių tyrimų ir inovacijų projektų finansavimo programa „Europos horizontas“ susiję aspektai.

Konferencija vyko š. m. kovo 8 d., ją organizavo Lietuvos mokslo tarybos NCP (nacionaliniai kontaktiniai asmenys) kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje, Lietuvos mokslo ryšių biuru Briuselyje LINO ir konsultacine bendrove „Cormac Consultancy Group“.

Informacija apie kalbėtojus.

 

Dalintis per...