Kviečiame į NCP seminarą apie piliečių įtraukimą į mokslą (angl. Citizens Science)

Lietuvos mokslo tarybos Nacionaliniai kontaktiniai atstovai (NCP) kviečia tyrėjus, mokslo administratorius, visuomeninių organizacijų atstovus į seminarą apie Europos Komisijos (EK) iniciatyvas ir prioritetus skatinti piliečių įtraukimą, kuriant mokslo ir inovacijų turinį.

Piliečių mokslas yra plati sąvoka, apimanti atvirojo mokslo dalį, susijusią su galimybėmis piliečiams dalyvauti mokslinių tyrimų procese stebėtojais, finansuotojais, tais, kurie analizuoja ar patys teikia duomenis, ir kitais būdais. Tai yra mokslo demokratizavimo priemonė, padedanti suinteresuotoms šalims ir visuomenei įsitraukti į mokslinių tyrimų ir inovacijų veiklas ir jose dalyvauti, o įtraukus –  geriau supažindinti su mokslo rezultatais ir kurti ilgalaikį poveikį.

Renginio programa:

10:00 – Įžanginis žodis

10:10 – Įvadas į piliečių mokslą, kuriant mokslo ir inovacijų turinį (Linden Farrer, pareigūnė piliečių mokslo klausimais, EK)

10:30 – Klausimai ir atsakymai

10:40 – Kavos pertraukėlė

10:45 – EU-CONEXUS RFS projektas: piliečių įtraukimas į mokslinių tyrimų visuomenės plėtrą (dr. Rasa Viederyte, EU-CONEXUS RFS projektų vadovė, Klaipėdos universitetas)

11:00 – Inovatyvus piliečių įtraukimas į demokratinius procesus (Ieva Cesnulaitytė, politikos analitikė, OECD)

11:15 – Klausimai ir atsakymai

11:30 – Renginio pabaiga

Renginys vyks š. m. gegužės 4 d. „Zoom“ platformoje. Pradžia – 10 val. (Briuselio laiku).

Jau galite registruotis dalyvauti renginyje.

Jeigu turite klausimų, kreipkitės į NCP Aureliją Povilaikę e. p. aurelija.povilaike@lmt.lt.

 

Dalintis per...