Kuriamas meną ir mokslą apjungsiantis naujasis Europos bauhauzas, jį pristato JRC renginių ciklas

Jungtinis tyrimų centras (JRC) kviečia mokslo bendruomenę, studentus, meno ir kūrybinių sričių bei verslo atstovus dalyvauti, formuojant naujojo Europos bauhauzo koncepciją. Rengiamos 4 seminaro sesijos, pristatyti iniciatyvą, kaip mus supančią namų, infrastruktūros, architektūros ir kitą gyvenamąją aplinką pritaikyti ateičiai, paverčiant ją mažiau taršia ir turinčia ilgalaikę socialinę vertę. Pirmoji sesija skirta tyrėjams.

Naujojo Europos bauhauzo judėjimą įkvėpė Europos žaliojo kurso idėjos ir gyvenamųjų erdvių plėtra. Ši iniciatyva veikia kaip diskusijų forumas, eksperimentų laboratorija, naujų sprendimų akceleratorius, tarptautinių ekspertų ir piliečių susitikimo vieta kurti ateities gyvenimo būdo ir kokybiškos gyvenamosios aplinkos viziją, apjungiant mokslo ir technologijų pasaulį su meno ir kultūros pasauliu.

Naująjį Europos bauhauzą numatoma kurti trimis etapais: pirmas yra bendro koncepcijos kūrimo, antras ir trečias – įgyvendinimo ir sklaidos – iš dalies vyks lygiagrečiai.

Svarstydama, kaip naujojo Europos bauhauzo idėjos galėtų būti taikomos Lietuvoje, LR Aplinkos ministerija kviečia pasidalinti siūlymais, kaip šios idėjos gali būtų plėtojamos, atsakant į kelis klausimus https://forms.gle/ZcwFkqLC1gvky5s89

Jungtinis tyrimų centro rengiamos seminaro sesijos:

Daugiau informacijos:

Jungtinio tyrimų centro informaciją teikia NCP Lietuvoje, Tarptautinių programų skyriaus programų koordinatorė Laura Kostelnickienė, tel. (+370) 676 17398, el. p. laura.kostelnickiene@lmt.lt

Dalintis per...