Komisaras Carlos Moedas pristato naująjį FP9 pavadinimą

Sunku įvertinti pavadinimo svarbą – jau pats veiksmas užfiksuoja viltis ir lūkesčius, tai yra pirmas žingsnis kelyje į ateitį. Šios minties buvo laikytasi sprendžiant naują devintosios Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų pagrindų programos pavadinimą.

 

Šiandien Europos Komisija paskelbė, kad ji bus vadinama „Horizon Europe“.

 

„Horizon“, nes šis prekės ženklas reiškia kompetenciją. Per pastaruosius kelerius metus pavadinimas „Horizontas 2020“ išsiuntė aiškią žinią visame pasaulyje: kompetencija. ES sukūrė pasaulinę reputaciją kaip pasaulio lyderė mokslinių tyrimų ir inovacijų programavimo srityje. Būtent dėl ​​šios priežasties EK mano, kad „Horizontas 2020“ perėmėjas turėtų pasinaudoti šiuo stipriu prekiniu ženklu. „Horizon Europe“svarbu pabrėžti, kad tai evoliucija – ne revoliucija.

 

Europa, nes mes didžiuojamės savo kolektyvine jėga. Europoje, kai susiduriame su politinėmis krizėmis – ekonomine, politine ir socialine – ES pridėtinė vertė yra svarbi dabar, labiau nei kada nors anksčiau. Atskirai, kaip valstybės narės, esame stiprios, tačiau kartu 27 mūsų mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialas yra neišmanomas. „Horizonto Europa“ pavadinimas taip pat reiškia mūsų pasididžiavimą, nes mūsų Sąjunga yra tai, apie ką turėtume kalbėti ir kuo turėtume be galo didžiuotis. Per daug dažnai mes sutelkiame dėmesį į neigiamus dalykus, kai tuo tarpu mes turėtume švęsti savo pasiekimus.


Svarbiausia, suteikiant „Horizon Europe“ vardą kitoje pagrindų programoje, mes susiliejame su praeitimi ir Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų ateitimi.

 

 

 

Šaltinis: Europos Komisija

Dalintis per...