Kelias pas būsimus Europos mokslo ir inovacijų partnerius eina per LINO biurą

Lietuvos tyrėjai vis aktyviau imasi tarptautinių partnerių paieškos ir ugdo gebėjimus dalyvauti Europos mokslo ir inovacijų srities programose. Pasak naujo Lietuvos mokslo ryšių biuro Briuselyje LINO vadovo Tado Tumėno, kartais viskas prasideda nuo laiško elektroniniu paštu lino@lmt.lt.

LINO biuras veikia kaip platforma, kuri sujungia Lietuvos mokslo ir inovacijų ekosistemą su visos Europos. „Sekame mokslui Europoje aktualių temų tendencijas, siekiame būti šiek tiek priekyje siūlydami renginių temas, tikslingiau parinkdami formas, pranešėjus ir dalyvius. Mums taip pat svarbu žinoti Lietuvos mokslo ir inovacijų ekosistemos dalyvių poreikį, kad galėtume pasiūlyti geriausią sprendimą. Kartais viskas prasideda nuo elektroninio laiško apie ieškomą pranešėją ar užsienio kolegų užklausas apie galimus partnerius Lietuvoje“, – sako T. Tumėnas.

LINO biuras aktyviai bendradarbiauja su Europos Komisijos atstovais, Europos mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijų asociacija (EARTO), „Science Europe“ ir kitomis Briuselyje veikiančiomis asociacijomis, kolegomis iš kitų šalių mokslo ir inovacijų ryšių biurų.

Biuro tikslas – skleisti žinias apie nacionalinį mokslo potencialą ir Europos Komisijos mokslo ir inovacijų naujienas šalyje, stiprinti Lietuvos ir Europos mokslo ir inovacijų bendruomenės ryšius, padedant Lietuvos tyrėjams plėtoti tarptautinę partnerystę ir ugdyti gebėjimus dalyvauti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programose.

 

LINO biuras organizuoja daug renginių, skirtų ne tik supažindinti su naujausiomis mokslo ir inovacijų srities tendencijomis Europoje, bet ir pristatyti Lietuvos tyrėjų pozicijas ir potencialą bei skatinti tinklaveiką. Po kiekvieno dalyvavimo tarptautiniame renginyje tyrėjas ar mokslo vadybininkas grįžta su bent 4 naujais kontaktais su kolegomis užsienyje. Vidutiniškai po 6 susitikimų naujieji partneriai yra pasirengę kartu vykdyti projektą – jie parengia paraišką ir dalyvauja tarptautiniuose mokslo ir inovacijų programų paraiškų konkursuose. Vidutiniškai po 15 susitikimų susitariama dėl institucinio bendradarbiavimo ar įsitraukimo į naujus tarptautinius tinklus.

Lietuvos mokslo taryba LINO biurą įsteigė 2017 m. siekdama padėti tyrėjams rezultatyviau dalyvauti tarptautinėse programose.

LINO biuras yra neformalios organizacijos IGLO (angl. Informal Group of RTD Liaison Offices) narys. IGLO dalyvauja visos mokslo ir inovacijų ryšių biurus Briuselyje turinčios Europos valstybės.

Daugiau informacijos apie LINO biurą – www.lino.lmt.lt.

Dalintis per...