„Horizontas 2020“: lietuviams atsiveria galimybės dalyvauti Europos saugumo projektuose

 

ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ didelis dėmesys skiriamas ir saugumo temai. Siekiant užtikrinti visuomenės, ekonomikos ir piliečių saugumą, apsaugoti juos nuo terorizmo ar kitų išorės grėsmių, kibernetinių atakų, politinių konfliktų, siekiama, kad europinės institucijos – valstybinės, nevyriausybinės organizacijos, verslas ir mokslas –   bendradarbiautų bendruose projektuose ir kurtų naujus sprendimus.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia suinteresuotus dalyvius iš Lietuvos vykti į „Horizontas 2020“ saugios visuomenės temos tarptautinę informacinę dieną ir partnerių paieškos renginį, kuris  š.m. kovo 12-13 d. vyks Briuselyje (Belgija). Šį renginį organizuoja H2020 nacionalinių koordinatorių tinklas SEREN4 ir Europos Komisija.

Renginio metu bus pristatoma „Horizontas 2020“ darbo programa. Kvietimas teikti paraiškas bus paskelbtas 2020 m. kovo mėn. Pagrindinės temos – kritinės infrastuktūros apsauga, atsparumas nelaimėms, kova su nusikalstamumu ir terorizmu, sienų apsauga ir išorės saugumas, dirbtinis intelektas ir saugumas, skaitmeninis saugumas.

Renginio metu taip pat bus skaitomi pranešimai apie intelektinės nuosavybės valdymą, teisinius ir finansinius aspektus, projektų rezultatų naudojimą ir sklaidą. Renginio metu vyks B2B susitikimai, trumpų prisistatymų (angl. „pitch“) sesija.

MITA  numato kompensuoti kelionės išlaidas įmonėms. Kvietimas bus paskelbtas vasario mėn. pradžioje. Kontaktai pasiteirauti: Eglė Elena Šataitė, + 370 684 78738, egle.elena.sataite@mita.lt. Mokslo ir studijų institucijos dėl kelionės išlaidų finansavimo gali kreiptis į LINO biurą.

Konkursų rezultatai

2020 m. sausio viduryje paskelbti ES programos „Horizontas 2020“ saugios visuomenės potemės kvietimų teikti paraiškas rezultatai – projektams skirta daugiau kaip 240 mln. eurų. Projektai vystomi kritinės infrastruktūros apsaugos, pandemijų krizių valdymo, atsparumo nelaimėms, kibernetinio saugumo ir kitomis temomis.  Iš viso konkursui buvo pateiktos net 342 paraiškos.

Konkurso rezultatai rodo, kad aktyviausiai „Horizontas 2020“ programos saugumo temoje dalyvauja Graikija, Italija, Ispanija, Prancūzija ir Vokietija. Skaičiuojame, kad laimėtų projektų ir pateiktų paraiškų 2019 m. konkursuose sėkmės rodiklis siekia 13,5 proc.

Lietuvos verslo ir mokslo institucijos kartu su partneriais iš ES valstybių ir asocijuotų valstybių narių konkursui iš viso pateikė 32 paraiškas, 5 iš jų pateko į finansuotinų sąrašą.

Projektus kartu su partneriais 2020 m. pradės įgyvendinti Baltijos pažangių technologijų institutas, Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, Policijos departamentas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Lietuvos sėkmės rodiklis šiame konkurse – 15,6 proc.

 

Šaltinis: http://mita.lrv.lt/lt/naujienos/horizontas-2020-lietuviams-atsiveria-galimybes-dalyvauti-europos-saugumo-projektuose

Dalintis per...