Europos komisija skelbia „Planą S“ – atvira ir greita prieiga prie mokslo publikacijų

 

„Plano S“ kūrėjas – Robert-Jan Smits – tikisi, kad šis esminis pokytis pakeis akademinių leidėjų verslo modelį ir Europai atvers naujas galimybes mokslo srityje.

 

Europos Komisija kartu su grupe nacionalinių mokslo finansavimo įstaigų parengė naują ir iki šiol beprecedentį planą, kuris turėtų užtikrinti, kad tūkstančiai mokslinių straipsnių būtų atvirai prieinami nuo jų išleidimo dienos.

 

Iniciatyva „Planas S“ subūrė vienuolika didžiausių nacionalinių mokslą finansuojančių institucijų ir Europos mokslo tarybą. Pagal šią iniciatyvą, mokslą finansuojančios įstaigos, įskaitant Jungtinės Karalystės mokslo ir inovacijų agentūrą, Airijos mokslo fondą, Norvegijos mokslo tarybą, įtrauks reikalavimą, kad finansavimą tyrimams gavę tyrėjai straipsnius galėtų skelbti tik tuose moksliniuose žurnaluose, kurie gali pasiūlyti atvirą prieigą skaitytojams ir turi teisę laisvai platinti pateiktą medžiagą.

 

Europos Komisija ir nacionalinės agentūros iš Austrijos, Prancūzijos, Airijos, Italijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Slovėnijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės šią naują tvarką pradės taikyti nuo 2020 suasio 1d.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Dalintis per...