Europos Komisija finansuos keturis Lietuvos „Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ „Twinning“ projektus

 

Net 4 projektai, kuriuos koordinuos skirtingų Lietuvos mokslo ir studijų institucijų mokslininkų grupės, yra tarp 77, laimėjusių „Horizonto 2020“ teminės srities „Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ priemonės „Twinning“ finansavimą. Tai sėkmingiausias konkursas Lietuvos dalyviams šios priemonės istorijoje.

Paraiškų konkursas H2020-WIDESPREAD-05-2020 – Twinning skelbtas 2019 m., jame dalyvavo institucijos iš 46 šalių, pateikusių 439 paraiškas. Lietuvos institucijos pateikė 22 projektus, iš jų Kauno technologijos universiteto, Lietuvos energetikos instituto, Vilniaus universiteto ir Vilniaus universiteto ligoninės „Santaros klinikos“ projektams skirtas finansavimas.

Iki šiol sėkminga buvo tik viena 2018 m. „Twining“ konkursą laimėjusi Kauno technologijos universiteto tyrėjų grupės paraiška.

„Twining“ yra viena iš keturių teminės srities „Pažanga sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ priemonių, suteikianti galimybę pasikeisti žiniomis ir gerąją patirtimi per mokslo personalo mainus tarp plėtros (angl. widening) šalių, tarp kurių yra Lietuva, ir aukščiausio lygio mokslinių tyrimų institucijų iš viso pasaulio.

„Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros” konkursuose gali dalyvauti paraiškos projektams, koordinuojamiems institucijų iš 15 ES plėtros šalių, kurių mokslinių tyrimų ir inovacijų vykdymo lygio rodiklis nesiekia 70 proc. ES vidurkio. Tai – Bulgarijos, Čekijos Respublikos, Estijos, Kipro, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos) ir asocijuotų ES narių institucijos. Taip pat asocijuotos šalys: Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina, Farerų salos, Makedonija, Gruzija, Moldova, Juodkalnija, Serbija, Tunisas, Turkija ir Ukraina.

Europos Komisija (EK) finansuoja „Pažanga sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ projektus, siekdama išnaudoti Europos talentų potencialą, užtikrinti, kad inovacinė ekonomika tolygiai apimtų visą Europos Sąjungą (ES), o su ja – ir pažangus mokslas.

Apie „Pažangos sklaidą ir dalyvavimo plėtrą” Europos Komisijos tinklalapyje ir Lietuvos mokslo tarybos interneto svetainėje.

Dalintis per...