ES žinių valorizacijos savaitė – mokslinių tyrimų ir inovacijų rezultatų naudojimas siekiant atsparios ir tvarios Europos

LR Švietimo, mokslo ir  sporto ministerija kartu su Mokslo ryšių biuru LINO kviečia Lietuvos mokslo ir verslo atstovus dalyvauti ES žinių valorizacijos savaitės renginiuose, kurie vyks 2021 m. balandžio 27–30 dienomis. Virtualus renginys pristatys visos Europos politiką ir gerąją praktiką, kaip pagreitinti mokslo žinių perdavimą verslui bei žinių akumuliavimą į produktus ir sprendimus visuomenės labui.

Ši nauja iniciatyva, kurią organizuoja Europos Komisija kartu su ES valstybėmis narėmis, taps platforma, kurioje susitiks politikos formuotojai, sprendimų priėmėjai bei mokslo ir verslo institucijos. Tai paskatins dialogą apie bendradarbiavimo galimybes ir reikalingus politinius sprendimus, kurie užtikrintų, kad investicijos į mokslinius tyrimus ir inovacijas reikšmingai prisidėtų prie ES žaliojo kurso ir skaitmenizavimo tikslų, kurtų darbo vietas ir užtikrintų ES konkurencingumą.

Šiemet ES žinių valorizacijos savaitė vyks virtualiai – keturias dienas vyksiančius seminarus galėsite stebėti internetu. Politinės žinių valorizacijos strategijos, gerosios žinių valorizacijos praktikos, tarp sektorinis bendradarbiavimas, žinių perdavimo modeliai, intelektinės nuosavybės valdymas, inovacijų ekosistemos – šios ir daug kitų temų bus aptariamos šių metų ES žinių valorizacijos renginiuose. Renginių ciklą užbaigs panelinė diskusija, kurioje bus nagrinėjama, ką reikėtų patobulinti derinant laisvą tyrimų rezultatų ir duomenų srautą su strateginiais ir ekonominiais interesais bei ko mus šioje srityje išmokė Covid19 pandemija.

Taip pat programoje galite šiemet galite rasti ir du atstovus iš Lietuvos. Andrius Vilkauskas pristatys Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA)  bendradarbiavimo gerąją praktiką sesijoje „Mobility driving innovation: Solutions to speed up“, o Laima Kaušpadienė iš Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko dalyvaus renginio uždarymo diskusijoje „Combining the free flow of research results and data with strategic and economic interests: What can we learn from the current crisis?“.

Informacija apie renginį ir registracija

 

Dalintis per...