Atrinkti pirmieji 17 „Europos universitetų“

 

Šiandien Europos Komisija paskelbė aukštojo mokslo institucijas iš visos Europos, kurios bus pirmųjų „Europos universitetų“ aljansų dalis. Jos pagerins Europos aukštojo mokslo kokybę ir patrauklumą bei skatins institucijų, jų studentų ir darbuotojų bendradarbiavimą.

Iš 54 gautų paraiškų buvo atrinkti 17 Europos universitetų, kuriuose dalyvavo 114 aukštojo mokslo institucijų iš 24 valstybių narių, remiantis 26 nepriklausomų išorės ekspertų, įskaitant rektorius, profesorius ir mokslininkus, atliktu vertinimu, kurį paskyrė Komisija. Europos universitetai yra tarptautinės aukštojo mokslo institucijų sąjungos iš visos ES, kurios turi ilgalaikę strategiją ir skatina Europos vertybes ir tapatybę. Iniciatyva skirta gerokai sustiprinti studentų ir darbuotojų judumą, skatinti Europos aukštojo mokslo kokybę, įtrauktį ir konkurencingumą.

 

Atrinktose 17-oje Europos universitetų paraiškų –  trys Lietuvos universitetai: Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Klaipėdos universitetas. Visą sašarą galite rasti čia.

 

Daugiau informacijos: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-3389_en.htm

Dalintis per...