Seminarų ciklas apie globalaus bendradarbiavimo galimybes tyrėjams

Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje (LINO) su partneriais iš dar trijų Europos šalių:

  • 🇵🇱: Lenkijos nacionaliniu mokslinių tyrimų ir plėtros centru ir „Business & Science Poland“ (NCBR | BSP)
  • 🇸🇮: Slovėnijos verslo ir mokslinių tyrimų asociacija (SBRA)
  • 🇭🇺: Vengrijos Lorando Etvešo universitetu, Budapešto Korvino universitetu ir Nacionaliniu mokslinių tyrimų, plėtros ir inovacijų biuru

organizuoja trijų informacinių seminarų ciklą (internetu, anglų kalba) apie globalaus bendradarbiavimo galimybes tyrėjams, kur viena iš bendradarbiaujančių šalių – Europa.

Aptarsime tarptautinio Europos tyrėjų bendradarbiavimo galimybes su Korėjos, Kanados, Afrikos šalių kolegomis.

 

REGISTRACIJOS NUORODA

PILNA PROGRAMA

 

Seminarai I ir II: bendradarbiavimas su asocijuotomis „Europos horizonto“ šalimis Korėja ir Kanada

Korėja: vasario 5 d.  11:00-12:00 CET (Briuselio laiku)  | Kanada: vasario 12 d. 15:00-16:00 CET (Briuselio laiku) 

2024 m. liepos 3 d. Kanados vyriausybė ir Europos Komisija pasirašė susitarimą, pagal kurį Kanada gali aktyviau dalyvauti programos „Europos horizontas“ II veiklos srityje.

Nuo 2025 m. sausio 1 d. prie programos „Europos horizontas“ prisijungė ir Korėjos Respublika.

Europos Komisija pripažįsta Kanadą ir Korėjos Respubliką asocijuotomis šalimis programos „Europos horizontas“ II veiklos srityje ir kviečia jų mokslininkus bei organizacijas dalyvauti 2025 m. ir tolesniuose kvietimuose teikti paraiškas.

Asocijuotųjų šalių statusas programoje „Europos horizontas“ sudaro sąlygas tarptautiniam bendradarbiavimui tarp ES ir kitų pasaulio šalių tyrėjų, leidžia programos valstybių narių ir asocijuotųjų valstybių mokslininkams, inovatoriams ir institucijoms dalyvauti bendruose MTI projektuose, išnaudoti visų partnerių stipriąsias puses ir kompetencijas.

 

-> Seminaro I (Korėja) vaizdo įrašas

 

Seminaras III: Afrikos ir Europos tyrėjų bendradarbiavimas

Kovo 6 d. 10:00-11:30 CET (Briuselio laiku) 

Trečiajame ciklo seminare apžvelgsime Europos ir Afrikos tyrėjų bendradarbiavimo galimybes.

Afrikos charta, kurią drauge iniciavo pagrindinės Afrikos aukštojo mokslo institucijos, yra į Afriką orientuota, permainų bendradarbiavimo mokslinių tyrimų srityje siekianti programa, padėsianti įtvirtinti Afrikos žemyno poziciją pasaulinėje mokslo žinių kūrimo sistemoje ir skatinti teisingesnę jos plėtrą. Chartą drauge su Afrikos šalių institucijomis kūrė ir Bristolio universiteto Perivolio Afrikos tyrimų centras.

Afrikos mokslinių tyrimų universitetų aljansas (ARUA) ir Europos intensyviai mokslinius tyrimus vykdančių universitetų gildija įsteigė dvidešimt vieną Afrikos ir Europos mokslinių tyrimų kompetencijos klasterį (CoRE), kad būtų sprendžiami visuomenės ir mokslo uždaviniai, numatyti Afrikos Sąjungos ir ES inovacijų darbotvarkėje. Šios iniciatyvos stiprina Afrikos ir Europos suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje.

 

Programa ir registracija

Informacinių seminarų dalyviai gaus vertingos informacijos apie finansavimo mechanizmus, kuriais galima pasinaudoti pagal programą „Europos horizontas“, įskaitant išteklius, skirtus novatoriškoms mokslinių tyrimų iniciatyvoms remti.

Visuose trijuose seminaruose numatyta laiko ir klausimų-atsakymų sesijoms.

PILNA PROGRAMA

Prašome visus norinčius sudalyvauti užpildyti trumpą registracijos anketą: REGISTRACIJOS NUORODA

Renginio aprašymas anglų kalba

Lauksime jūsų prisijungiant!

 

Dalintis per...