Visuomenės transformacijos paprastai reiškia gilius ir ilgalaikius pokyčius, apimančius socialinius, kultūrinius, technologinius, politinius ar ekonominius procesus. Mūsų visuomenė nuolat vystosi, o pokyčiai yra ir iššūkiai, ir mūsų visuomenės varomoji jėga. Visada buvo ir bus pokyčių troškimas ir permainų baimė – abu vienas šalia kito.
Šiandien informacinės ir ryšių technologijos daro didelę įtaką mūsų, kaip visuomenės, veiklai. Nors telefonas ir radijas suteikė greitą prieigą prie informacijos, skaitmeninės technologijos – daugiausia internetas ir mobilieji įrenginiai – įgalino jos greitą srautą visame pasaulyje. Sklindant naujoms technologijoms, jų žlugdantis potencialas matomas visuose sektoriuose, keliantis naujų iššūkių visuomenės, ekonominiam ir politiniam vystymuisi, todėl susiduriame su skaitmenine revoliucija.
Artėja nauji sudėtingi iššūkiai – ar pakankamai žinome, kokią įtaką mūsų elgesiui ir visuomenei daro socialinės platformos ir nauja žiniasklaida? Ar galime kovoti su (internetinės) dezinformacijos plitimu, kuri ne tik kenkia mūsų pasitikėjimui politinėmis demokratijos institucijomis, bet ir gali turėti daug platesnį poveikį priimant sprendimus dėl mūsų sveikatos ir gerovės? Ar galime užtikrinti piliečių pagrindinių teisių ir duomenų privatumo apsaugą internetinėje erdvėje? Ar esame pasirengę užkirsti kelią didėjančiai skaitmeninei atskirčiai, viešųjų diskusijų poliarizacijai ir ekstremizmui? Ar galime užtikrinti sąžiningą ir įtraukią darbo rinką ir padidinti socialinį mobilumą? Ir galiausiai, ar žinome visas pozityvių pokyčių galimybes, kurias suteikia kai kurie naujoviški skaitmeniniai įrankiai?
Šį renginį kartu organizuoja keturi Briuselyje įsikūrę ryšių biurai: Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuras (LINO), Nyderlandų švietimo ir tyrimų namai (Neth-ER), Lenkijos mokslo kontaktų agentūra (PolSCA) ir Slovakijos ryšių biuras mokslinių tyrimų ir plėtros klausimais (SLORD).
Mūsų tikslas – suburti ekspertų mokslo bendruomenę, kuri sprendžia klausimus, susijusius su skaitmeninių technologijų poveikiu visuomenei. Šiame renginyje gali dalyvauti tyrėjai, mokslinių tyrimų ir projektų vadovai, valdžios institucijos ar visi kiti, besidomintys šia tema. Po jo vyks neformalus tinklų kūrimas Wonder.me platformoje.
Renginys vyks nuotoliniu būdu. Renginio dienotvarkę, registracijos formą ir daugiau informacijos rasite čia.
Dalintis per...