Renginyje dalyvaus pranešėjai iš visos Europos – mokslininkai, verslo lyderiai ir politiniai bei vyriausybiniai pareigūnai, siekdami sutelkti visą Europą programai „Europos Horizontas, 2021–27“ ir ją suderinti su nacionalinėmis ekonomikos atkūrimo ir atkūrimo programomis.
Renginio metu bus pristatytos ir aptartos dvigubo ekologiško ir skaitmeninio perėjimo visoje Europoje idėjos kartu su atnaujinta Europos mokslinių tyrimų erdve – ERA.
Nauja bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ pakeičia 2014–2020 m. vykusią programą „Horizontas 2020“. Programos tikslas – užtikrinti Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje. „Europos horizontas“ apima tris veiklos sritis (angl. pillars). Visos veiklos sritys grindžiamos tarptautinio bendradarbiavimo, atviro mokslo bei partnerystės horizontaliais principais. Šiai programai įgyvendinti planuojama skirti beveik 100 mlrd. eurų.
Veiklos sritys – tai (1) „Aukšto lygio mokslas“ (ERC, MCSA, „Mokslinių tyrimų infrastruktūra“); (2) „Pasauliniai iššūkiai ir Europos pramonės konkurencingumas“; (3) „Inovatyvi Europa“ (EIC, „Europos inovacijų ekosistemos“, „Europos inovacijų ir technologijų institutas“), žr. schemą žemiau. Horizontali sritis „Pažangos sklaida ir Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra“ yra skirta mažinti mokslo kokybės ir inovacijų atotrūkį tarp Europos šalių.
Daugiau informacijos apie renginį anglų kalba rasite čia.
Daugiau informacijos apie programą lietuvių kalba rasite čia.
Dalintis per...