Lietuvoje oficialiai pristatoma mokslo ir inovacijų programa „Europos horizontas“

Kokių tikslų Europos Sąjungai padės siekti Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“? Kaip programa talkintų Lietuvai siekiant savų tikslų? Kokios jos priemonės paspartintų  žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos procesų įgyvendinimą Lietuvoje? Kas paskatintų Lietuvą aktyviai pasinaudoti programos galimybėmis? Apie tai kovo 30–31 d. bus diskutuojama virtualiame renginyje „Europos horizontas: galimybės Lietuvai“, pažymėsiančiame naujos programos pradžią.

Numatoma, kad renginyje dalyvaus daugiau kaip 500 dalyvių – Lietuvos mokslo politiką formuojančių institucijų vadovai, mokslo ir inovacijų bendruomenė, šalies visuomenė.

Dalyvius pasveikins LR Prezidentas Gitanas Nausėda.

Renginyje apie „Europos horizonto“ vaidmenį pasisakys Europos Sąjungos inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarė Mariya Gabriel. Apie programą kaip politikos įgyvendinimo priemonę detaliau kalbės Europos Komisijos mokslo ir inovacijų direktorato generalinis direktorius Jean-Eric Paquet. Bus pristatyta kitų valstybių geroji praktika rengiantis dalyvauti naujoje programoje ir vyks  politinė diskusija, kaip Lietuva galėtų geriau išnaudoti šios programos teikiamas galimybes.

Antrąją dieną dalyviai bus detaliau supažindinti su programos struktūra ir galimybėmis būsimiems pareiškėjams, „Europos horizonto“ teminių sričių nacionalinių kontaktinių atstovų informacija.

„Europos horizontas“ (2021–2027) – tai didžiausia iš visų ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kurios įgyvendinimui numatyta skirti beveik 100 mlrd. eurų.

Renginį organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos mokslo taryba bei Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių biuru Briuselyje LINO, Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūra MITA ir kitais partneriais.

Programa ir informacija apie registraciją.

Apie „Europos horizontą“.

 

Dalintis per...