Kviečiame diskutuoti, kokį kursime Naująjį europinį bauhauzą

Aplinkos ministerija kviečia visuomenę burtis į Naujojo europinio bauhauzo iniciatyvą. XXI amžiaus bauhauzas – tai Europos Komisijos siūlymas visoje Europoje susitarti, kaip atrodys mūsų miestai vadovaujantis pažangiausiais ekologiniais, kultūriniais ir socialinės sanklodos standartais.

Kovo 25 d. 9 val. rengiama nuotolinė diskusiją apie iniciatyvą, kviečianti įsitraukti kuo daugiau visuomenės grupių, kurioms rūpi, kaip atrodys mūsų gyvenamoji aplinka ateityje. Naujasis europinis bauhauzas nėra vien tik miestų architektams skirtas iššūkis, o bendras visuomenės uždavinys.

Į diskusiją pakvies aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir kultūros ministras Simonas Kairys. Nuomonėmis ir idėjomis dalinsis Lietuvos architektų, dizainerių ir kitų kūrybinių organizacijų, bendruomeninių iniciatyvų atstovai, statybos ir nekilnojamojo turto plėtros ekspertai.

1919-aisiais Veimaro Vokietijoje įkurta Bauhauzo dizaino mokykla pasiūlė novatorišką požiūrį į žmogų supančią aplinką ir jų santykį. Bauhauzo iniciatoriai siekė kurti naują aplinką, kuri atspindėtų po Pirmojo pasaulinio karo iškilusius atsinaujinimo lūkesčius, atstatymo viltis ir tiktų modernaus žmogaus gyvenimo būdui.

Po daugiau kaip šimto metų Naujuoju europiniu bauhauzu „siekiama tvarumo ir stiliaus dermės, kad europiečiai prisijaukintų Europos žaliojo kurso idėjas ir įsileistų jas į savo namus“. Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen žodžiais, Naujasis europinis bauhauzas – tai vilties projektas.

Europos Komisijos idėja apima teritorijų planavimą, statybą, architektūrą, urbanistiką, ieško sąlyčio taškų tarp estetikos, meno, mokslo, darnaus planavimo, technologijų ir inovacijų, žiedinės ekonomikos. Siūloma, kad šioje ateities vizijoje atsispindėtų novatoriškas požiūris į gyvenimo būdą ir aplinkos kokybę, skatinama žalioji pertvarka, ruošiantis pereiti prie klimatui neutralių miestų.

Inicijuodama diskusiją kuo platesniame visuomenės rate, Aplinkos ministerija bendradarbiauja su Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis, Lietuvos mokslo taryba, Vilniaus dailės akademija. Prie Naujojo europinio bauhauzo diskusijos organizavimo prisijungė nevyriausybinės organizacijos:  Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Architektūros fondas, „Active Youth“, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

Prašome teikti idėjas ir pasiūlymus dėl Naujojo europinio bauhauzo iniciatyvos įgyvendinimo Lietuvoje čia

Norintieji dalyvavauti diskusijoje sekite informaciją AM „Facebook“ paskyroje ir AM svetainėje.

Renginio programa: https://neb.lt/renginio-programa/

Dalintis per...