Europos mokslo, technologijų ir inovacijų tarybos: Europai būtini finansiškai stiprūs ir nepriklausomi moksliniai tyrimai ir inovacijos

Lietuvos mokslo taryba ir dar 11 Europos institucijų, patariančių savo šalių vyriausybėms mokslo, technologijų ir inovacijų politikos klausimais, pasirašė dokumentą, kuriuo išreiškė bendrą poziciją dėl būtinybės Europoje plėtoti finansiškai stiprius ir nepriklausomus mokslinius tyrimus. Šalys pritaria, kad įveikti sudėtingus iššūkius, kuriuos kelia ne vien COVID-19 pandemija, gali tik tarptautinis globalus bendradarbiavimas, o Europa – stipri bei atvira pasauliui mokslinių tyrimų ir inovacijų erdvė – atlikti svarbų vaidmenį.

Šios išvados priimtos metiniame Europos mokslo, technologijų ir inovacijų tarybų susitikime lapkričio 10 d., kurį šį kartą rengė Vokietijos mokslo taryba (angl. German Council of Science and Humanities). Deklaraciją pasirašė 12 iš 14 susitikime dalyvavusių mokslo, technologijų ir inovacijų tarybų – dviejų iš Austrijos ir po vieną iš Belgijos, Danijos, Ispanijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Maltos, Turkijos, Vokietijos – vadovai.

Dalintis per...