LSMU tapo Europos inovacijų instituto Sveikatos platformos inovacijų koordinatoriumi Lietuvoje

2018 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) sulaukė džiugios naujienos – Europos inovacijų instituto Sveikatos srities bendruomenė (angl. EIT HEALTH) pasirinko LSMU kaip Sveikatos srities inovacijų koordinatorių Lietuvoje (angl. EIT HEALTH HUB). Paraiška pateikta bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, palaikymą šiam LSMU siekiui suteikė kelios dešimtys viešojo ir privataus sektorių institucijų.

 

EIT HEALTH yra viena didžiausių pasaulyje sveikatos srities inovatorius vienijančių bendruomenių. Įvairiose valstybėse įsikūrę EIT HEALTH nariai (daugiau nei 130 organizacijų) – mokslo ir studijų institucijos, sveikatos priežiūros įstaigos, verslo įmonės ir kiti viešojo bei privataus sektorių atstovai siekia kartu kurti sveikatos priežiūros sistemą tobulinančius sprendimus, visapusiškai kuriančius sveikesnį gyvenimą ir žmonių gerovę Europoje.

 

Vienas iš pagrindinių EIT HEALTH siekių – investuoti į perspektyviausius studentus, mokslininkus ir kitus tyrėjus, kuriančius komercinį potencialą turinčius produktus, arba paslaugas, pritaikomus sveikatos sistemoje. Itin vertinamos inovacijos, iš dalies prisidedančios prie demografinių ir senėjančios visuomenės keliamų iššūkių.

 

LSMU skatina studentus, mokslininkus ir kitus tyrėjus pasinaudoti EIT HEALTH teikiamomis galimybėmis idėjoms finansuoti ir plėtoti, ryšiams užmegzti ir kitoms veikloms. Siekiama, jog Lietuvoje kuriamos sveikatos srities inovacijos taptų žinomos tarptautiniu mastu ir pritrauktų užsienio investicijas joms plėtoti. 2018 m. kovo mėn. LSMU studentai jau pateikė pirmąsias paraiškas, kuriose nurodė pačias įvairiausias idėjas: nuo siekio sukurti inovatyvias maisto produktų gaminimo technologijas iki medicinos prietaisų kūrimo, informacinių sprendimų pritaikymo sveikatos priežiūros sistemai.

 

Daugiau informacijos apie finansavimo galimybes: https://www.eithealth.eu/.

 

Dalintis per...