LINO biuras: surengtas pirmasis Lietuvos ir Airijos mokslininkų partnerysčių paieškos renginys

 

Stiprinant Lietuvos ir Airijos mokslininkų bendradarbiavimą, š. m. lapkričio 19 d. Dubline įvyko šių šalių mokslininkų partnerysčių paieškos informacinių technologijų ir sveikatos srityse renginys. Toks Lietuvos–Airijos delegacijų susitikimas įvyko pirmą kartą. Tikimasi, kad aptartos galimybės plėtoti mokslinius ryšius, bendradarbiauti Europos Sąjungos mokslinius tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei inovacijų srityje paskatins bendrus projektus visų pirma programoje „Horizontas 2020“.

Renginį organizavo Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje LINO, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Airijoje ir svarbiausiomis airių mokslo ir verslo agentūromis „Science Foundation Ireland“ ir „Enterprise Ireland“.

Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas paragino renginio dalyvius išnaudoti šią istorinę progą užmezgant ryšius, kurie duotų postūmį naujiems moksliniams pasiekimams. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras prof. Valdemaras Razumas, pristatydamas Lietuvos mokslo politiką, jos interesus ir potencialą informacinių technologijų bei sveikatos mokslų srityse, pabrėžė Lietuvos mokslininkų ir tyrėjų poreikį bei pasirengimą bendradarbiauti su Airijos mokslo institucijomis ne tik „Horizonto 2020“, bet ir kitose Europos Sąjungos bei tarptautinių organizacijų mokslinių tyrimų ir inovacijų programose.

Renginyje dalyvavę dirbtinio intelekto, robotikos, fotonikos, IT, medicininės diagnostikos ir gydymo sričių tyrėjai iš Inovatyvios medicinos centro, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Panevėžio kolegijos ir Vilniaus universiteto savo prisistatymais kvietė suvienyti atstovaujamų institucijų potencialą, burtis į konsorciumus ar kitas partnerystes ir taip įgyvendinti bendras mokslines idėjas bei kartu vykdyti projektus.

Lietuvos tyrėjai taip pat lankėsi Trinity College Dublin universiteto AMBER ir University College Dublin Conway  mokslinių tyrimų institutuose ir išsamiai susipažino su vykdomais moksliniais tyrimais bei galimybėmis bendradarbiauti.

Dalintis per...