LINO biuras kviečia į tarptautinę diskusiją apie moterų galimybes aktyviau dalyvauti technologijų ir inovacijų srityje

Š. m. rugsėjo 9 d. nuo 10.30 (Lietuvos laiku) vyks tarptautinis nuotolinis renginys „RePower Women. Possibilities for Women in Technologies and Innovation“ aptarti iššūkius ir sprendimus, kaip mažinti lyčių atotrūkį technologijų ir inovacijų srityje.

Renginį organizuoja Kipro, Lenkijos, Lietuvos, Slovėnijos ir Vengrijos mokslo ir inovacijų ryšių biurų Briuselyje konsorciumas.

Moterų įdarbinimas ir atstovavimas joms technologijų sektoriuje atsilieka nuo kitos darbo rinkos. ES moterys pateikia tik 10 proc. patentų paraiškų, moterų ar su kartu su jomis įsteigtos įmonės sudaro mažiau nei 15 proc. visų pradedančiųjų įmonių, ir tik 6 proc. įmonių yra tik moterų kolektyvas. Į moterų vadovaujamas įmones yra mažiau investuojama, todėl susidaro užburtas ratas: tik 5 proc. rizikos kapitalo skiriama mišrioms ir tik 2 proc. – moterų komandoms. Pandemija tik pablogino situaciją: finansavimas moterų įsteigtoms įmonėms pastaraisiais metasi sumažėjo 31 proc., tuo tarpu naujais įsteigtoms įmonėms, kurios dirba vien vyrų kolektyvas – tik 16 proc.

Renginyje bus pristatytos moterų dalyvavimo technologijų ir inovacijų srityje skirtos Europos Sąjungos iniciatyvos, kuriomis būtų skatinama lyčių lygybė darbo vietoje. Diskusijoje dalyvaus verslininkės ir technologijų lyderės.

Registracija, programa ir kita informacija – Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių LINO biuro svetainėje.

Dalintis per...