Gyvybės mokslų atstovams – naujos bendradarbiavimo galimybės Belgijoje

 

Beveik 20 mokslininkų ir tyrėjų delegacija iš Kauno technologijos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus universiteto, VMTI Inovatyvios medicinos centro bei Klaipėdos universiteto gegužės 8–10 dienomis lankysis Belgijoje. Pagrindinis delegacijos vizito tikslas –  pristatyti Lietuvos gyvybės mokslų ir sveikatos technologijų mokslo potencialą tarptautinei šių sektorių bendruomenei, aptarti tarptautinį bendradarbiavimą ir dalyvavimą bendruose projektuose su tarptautiniais partneriais.

 

Lietuvos mokslo ryšių biuro LINO kartu su LR Ambasada Belgijos karalystėje, VšĮ „Versli Lietuva“, Flandrijos prekybos ir investicijų agentūra (angl. Flanders Trade and Investment Agency) bei kitais partneriais organizuojamoje trijų dienų programoje numatyti vizitai į Belgijos mokslinių tyrimų institutus, bendras Lietuvos ir Belgijos gyvybės mokslų tematikos renginys Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje bei dalyvavimas „Knowledge for Growth“ partnerystės renginyje.

 

„Knowledge for Growth“ yra vienas svarbiausių gyvybės mokslų renginių Belgijoje, kuriame kasmet dalyvauja daugiau nei 1400 profesionalų iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių. Pagrindinis dėmesys skiriamas biotechnologijoms, farmacijai, medicinos bei sveikatos technologijoms. Šioje misijoje dalyvaujantys universitetų ir tyrimų centrų atstovai turės galimybę prisistatyti parodoje, užmegzti mokslo ir verslo ryšius dalyvaudami individualiuose partnerystės susitikimuose bei susitikti su vienos didžiausių gyvybės mokslų asociacijų Europoje – Flanders Bio – atstovais.

 

Tai ne vienintelis tokio pobūdžio renginys, kurį šiais metais organizuojam LINO biuras. Visai netrukus po gyvybės mokslų delegacijos vizito birželio 5 d. LINO biuras į Briuselį sukvies informacinių technologijų, dirbtinio intelekto, fotonikos ir robotikos sričių mokslo atstovus, kuriems kartu su partneriais iš Čekijos ir Slovakijos organizuojamas partnerysčių paieškos renginys pagal būsimus programos Horizontas 2020 kvietimus.

 

LINO biuras, kuris yra Lietuvos mokslo tarybos dalis, Briuselyje įkurtas 2017 m. birželį. LINO biuro misija – bendradarbiaujant su Lietuvos mokslo ir inovacijų srityje veikiančiomis institucijomis, mezgant ir palaikant ryšius su Europos Sąjungos institucijomis bei potencialais partneriais padėti Lietuvos tyrėjams vystyti tarptautinį bendradarbiavimą ir sėkmingai dalyvauti Europos Komisijos finansuojamose mokslo ir inovacijų programose.

 

Projektas finansuojamas: „Lietuvos mokslo tarptautiškumo didinimas – MTEP ryšių plėtojimas (LINO LT)“ (Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-04-001).

Dalintis per...