Eurokomisarės Marijos Gabriel pareiškimas dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą

Europos Komisija išplatino Inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarės Marijos Gabriel pareiškimą, kuriuo smerkiami Rusijos kariniai veiksmai prieš Ukrainą ir išreiškiamas Europos Sąjungos palaikymas Ukrainai ir jos žmonėms.

Solidarizuodamasi su Ukrainos partneriais, Europos Komisija nusprendė:

  • nebetęsti bendradarbiavimo su Rusijos subjektais – stabdyti sutarčių dotuoti keturis „Europos horizonto“ projektus, kuriuose įtrauktos penkios Rusijos mokslinių tyrimų organizacijos, pasirašymo procesą;
  • sustabdyti bet kokius mokėjimus Rusijos subjektams pagal šiuo metu galiojančias sutartis;
  • teikti pirmenybę Ukrainos mokslininkams ir tyrėjams, demonstruojantiems kompetenciją ir lyderystę daugelyje mokslo sričių, Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programų lėšomis.

Marija Gabriel pabrėžė įsipareigojimą užtikrinti nuolatinį sėkmingą Ukrainos ir jos subjektų dalyvavimą „Europos horizonto“ ir „Euratomo“ programose. Imtasi ir administracinių veiksmų, kuriais siekiama užtikrinti, kad paraiškų konkursus laimėjusiuose projektuose dalyvaujantys partneriai iš Ukrainos gautų šių programų finansavimą dar iki Ukraina ratifikuos 2021 m. spalio mėn. pasirašytus susitarimus dėl asocijuotos šalies statuso.

Išsamesnė informacija:

Daugiau informacijos teisiniais ir finansiniais „Europos horizontas” programos klausimais teikia NCP Veronika Norušė e. p.  veronika.noruse@lmt.lt.

 

Dalintis per...