Paskelbtos net 3 iniciatyvos kosmoso technologijų kūrėjams ir inovatoriams

 

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), siekdama paskatinti verslo ir mokslo atstovų įsitraukimą į kosmoso technologijų kūrimą, kviečia šiais metais į atsiveriančias net 3 išskirtines galimybes prisijungti prie kosmoso tematikos iniciatyvų:

  • Atveriami keliai studentams stažuotis Europos pasaulinės palydovinės navigacijos sistemos agentūroje (GSA), kurioje suteikiama galimybė prisidėti prie EGNOS departamento vykdomos veiklos. Tokio pobūdžio stažuotė organizuojama pirmą kartą per daugelį metų. Jos metu studentams suteikiama unikali galimybė prisidėti prie EGNOS transporto paslaugų kūrimo ir tobulinimo.  Tačiau didžiausi iššūkiai laukia studentų padėsiančių įdiegti techninių galimybių studiją. Jos įgyvendinimo metu studentai ne tik gilins teorines, bet praktines žinias vertindami vartotojų poreikius, spręsdami darbo grupės uždavinius bei susitikdami su užsakovais. Ši stažuotė vyks GSA centrinėje būstinėje Prahoje, Čekijos Respublikoje nuo 2018 m. lapkričio 1 d. iki 2019 m. balandžio 30 d., su išimtimi pratęsti stažuotę papildomiems 3 mėnesiams (du kartus). Stažuotėje gali dalyvauti studentai arba asmenys, baigę universitetines studijas. Paraiškas galima siųsti el. paštu: jobs@gsa.europa.eu iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. Daugiau informacijos apie papildomas sąlygas, planuojamas vykdyti veiklas bei reikalavimus pareiškėjams, galite rasti žemiau pateiktoje nuorodoje: https://www.gsa.europa.eu/sites/…

 

  • Š. m.  rugsėjo 12 d. Briuselyje (Belgijoje) Europos Komisija organizuoja  ES Žemės stebėjimo iš kosmoso programos „Copernicus“ informacinį seminarą ir kviečia dalyvauti visus besidominčius ar kosmoso technologijas kuriančius mokslo ir verslo atstovus. Kosmoso programa „Copernicus“ kasmet rengia informacinio pobūdžio dienas, tačiau šiais metais į darbinę programą įtraukiama diskusija su pramonės atstovais apie bepiločių orlaivių taikomąsias galimybes Žemės stebėjime. Šio renginio  metu  dalyviams suteikiama ne tik puiki proga įgyti naujų žinių apie kosmoso technologijas, bet ir užmegzti bendradarbiavimą su kitais verslo ar mokslo atstovais tarptautiniu mastu.
    Įmonės, mokslo ir studijų institucijos, norinčios dalyvauti šioje informacinėje dienoje, gali kreiptis į MITA dėl kelionės išlaidų finansavimo. Finansuojamų išlaidų suma – 600 eurų.
    Registracija vykdoma iki 2018 m. rugsėjo 5 d.
    Daugiau informacijos apie iniciatyvą galite rasti: http://copernicus.eu/workshop-copernicus…
    Aktuali informacija dėl kelionės išlaidų finansavimo:
    – įmonėms https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/programos-priemones/vizitai-i-eka,
    – mokslo institucijoms: https://mita.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/mita-vykdomi-projektai/tyku2.

 

  • Nuo 2018 m. spalio 16 d. iki 2019 m. kovo 16 d. startuoliai bus kviečiami dalyvauti „Horizontas 2020“ kosmoso technologijų teminės srities kvietime ir gauti finansavimą idėjos realizavimui. Tačiau jau dabar Lietuvos startuoliai turi galimybę konsultuotis su nacionaliniais atstovais (MITA) dėl galimų idėjų, pateikti partnerių paieškos profilį ar susirasti būsimus partnerius informaciniuose/partnerių paieškos renginiuose. Besikreipiantiems į MITA bus suteikiamos nemokamos konsultacijos paraiškų rengimo ir kitais aktualiais klausimais. Nuo 2014 m. paskelbtų teminės srities kosmoso technologijų „Horizontas 2020“ kvietimų, buvo pateiktos 29 lietuvių paraiškos, iš kurių 7 gavo finansavimą.
    Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/…

 

Dėl konsultacijų ir papildomos informacijos kreiptis:

Sonata Juciutė
H2020 nacionalinis atstovas kosmoso srityje
Tel. +370 5 2127430
El. p. sonata.juciute@mita.lt

 

Šaltinis: MITA

Dalintis per...